Ad-Express and Daily Iowegian, Centerville, IA

January 24, 2014

Centerville High School second quarter honor roll


The Daily Iowegian

---- — * indicates 4.0 GPA

12th grade

Anderson, Austin James

*Armington, Jared Ryan

Bachman, Branson Wayne

Barrell, Holly Rae

*Bennett, Madilyn Summers

*Bowen, Tabitha Ann

Brandt, Lavan Devon

*Braster, Lewis Manuel

Bratz, Tucker

Bullard, Justin

Cossolotto, Lucas John Douglas

Faris, Tod Garrett

*Firkins, Michael William

Gonnerman, Kolton Brian

*Hunt, Marissa Anne

*Hutton, Avery Curtis

Jackson, Brentyn Scott

Johnson, Alexis Marie

*Lange, Maddison Mary

Lawson, Dalton Levi

*McDonald, Thomas James

McGill, Melanie Dawn

*Micetich, Kiley Ann

Moore, Corina Sue

Moore, Hunter Joseph

Moore, Kaitlyn Laine

Moorman, Garrett Phillip

*Morris, Katie Lynne

Mulay, Chelsea

Ocker, Sydney Marie

*Proffitt, Danielle Leeann

Rupalo, Maranda Marie

Seay, Nicole Lynn

*Sheston, Hanna Elizabeth

Starr, Elizabeth Darlene

Vandermark, Dustin Ray

Wagner, Kelsey Rae

*Wells, Matthew Lee

Wolver, Shayla Ruth

Wymer, Jin Ann

11th grade

*Alexander, Cole

Bauman, Brett Michael

*Bieber, Michael B.

Clawson, Mariah

Coatney, Noah Aron Michael

*Dabney, Blake Benjamin

Dommer, Sydney Mercedes

Eddy, Eli

*Evers, Tyler Robert

Foster, Amanda Jean

*Gill, Marshall

*Glosser, Devon Jacob

Grenko, Stephanie Nicole

*Hargrave, Elizabeth E.

Henderson, Joslyn K.

*Keeney, Lindsey

*Lawson, Skyler

Lee, Brooke Lynn

Lewis, Madeline B.

Matherly, Misty

McClain, Kaitlin L.

Moorman, Alexander Joseph

*Moorman, Austin Lee

Peek, Darien Lawrence

Posovich, Jessica Alicia

Rupalo, Marissa Kay

Schacher, Cassidy

Scott, Leah Ann

*Seals, Dylan

Sells, Elizabeth Anne

*Stienbach, Emily Jane

Tieden, Taylor Nicole

*Valentine, Rachel Maureen

*Willier, Brenton Joel

*Winkel, Sydney

Witt, Bailey L.

Wood, Robert James

Zheng, Mo Han

10th grade

Bailey, Braden

Barger, Alyssa Dean

Berja, Daniel John Estioko

*Boyle, Colleen Frances

Brauman, Kirsten

Bridges, Alissa Katelyn

Caylor, Emily Marie

Chapman, Melissa Lynn

Clark, Cody

Daugherty, Caelen Payne

Drake, Derek Shea

Felton, Tate Rylie

*Foglesong, Jennie Josephina

Grothe, Nathan David

Hargrave, Jacob J.

Haskell, Thad Dewight

Heffron, Molly Katherine

Howington, William Robert

*Joiner, Kylee Lynn

Kelly, Alexandra Shaye

Lawson, Taylor Lynn

Lemen, Molli Marie

Litke, Arianna Rose

Mattly, Thomas Stephen

McCoy, Trey J.

McGill, Erissa Beth

Micetich, Taylor Michael

Moorman, Madison Dawn

Ownes, Sarah Beth

•Sharp, Kathryn Michelle

*Stewart, Ty Austin

Sweet, Brady Michel

Talbot, Haven Keely

Tuttle, Matthew Carl

Varner, Spencer Lewis

Watts, Sydnee Allyson

White, Mikala Ann

Wiskus, Heidi Michelle

Wray, Emily Jo

9th grade

Bailey, Erika Elizabeth

Ballanger, Courtney Mae

Bauer, Makayla Ann

Belloma, Colton John

Bennett, Braedyn Chase

Cash, Jacob Chance

Claver, Makayla Marie

Cope, Sarah M.

Cowan, Hannah

Cox, Bailee Ann

*Cunningham, Talia Lynn

Ford, Chance May

*Glosser, Amory Regan

Gonnerman, Karson Brett

Hall, Evan Thomas

Hancox, Grant Benjamin

Hedgecock, Lexy Ann

*Hill, Thaddeus Russell

Housh, Caylea Margaret

Jackson, Bailey M.

Jewett, Tayler Nicole

Johnson, Tiffany S.

Kauffman, Peyton

Kauzlarich, Brett E.

*Kelly, Grant Taylor

Lechtenberg, Braden Ross

*Maddy, Hunter Andrew

Mitchell, Nickolas Daniel

Moorman, Camryn Kaye

Ranes, Lexi Jo

Riggall, Alexis Dane

Rosenberg, John Robert

Rupalo, Malinda Sue

Sales, Cailyn Lexus

Sebolt, Libby M.

Shondel, Danielle

Stober, Ian Paul

Swarts, Tanner Michael

*Zintz, Joseph Wayne