Ad-Express and Daily Iowegian, Centerville, IA

April 8, 2014

Centerville High School third quarter honor roll


The Daily Iowegian

---- — * indicates 4.0 GPA

12th grade

Anderson, Austin James

*Armington, Jared Ryan

Bachman, Branson Wayne

*Bennett, Madilyn Summers

Bowen, Tabitha Ann

*Braster, Lewis Manuel

Bratz, Tucker

Bullard, Joshua

Bullard, Justin

*Faris, Tod Garrett

*Firkins, Michael William

Gottman, Haley Marie

*Hunt, Marissa Anne

Hutton, Avery Curtis

Jackson, Brentyn Scott

Johnson, Alexis Marie

*Lange, Maddison Mary

McCann, Nicklos D.

McGill, Melanie Dawn

McSweeney, Dylan Allen

Micetich, Kiley Ann

Moore, Corina Sue

Moore, Kaitlyn Laine

Moorman, Garrett Phillip

Morris, Katie Lynne

Mulay, Chelsea

Ocker, Sydney Marie

Rupalo, Maranda Marie

*Sheston, Hanna Elizabeth

*Starcevich, Michael Joseph

Starr, Elizabeth Darlene

Weber, Cody Lee

*Wells, Matthew Lee

Wolver, Shayla Ruth

Wymer, Jin Ann

11th grade

*Alexander, Cole

Bauman, Brett Michael

Bieber, Michael B.

Bratz, Katie

Clawson, Mariah

*Coatney, Noah Aron Michael

Cope, Michael J.

Dabney, Blake Benjamin

*Dommer, Sydney Mercedes

Evers, Tyler Robert

*Foster, Amanda Jean

*Gill, Marshall

*Glosser, Devon Jacob

Grenko, Stephanie Nicole

Hargrave, Elizabeth E.

Henderson, Joslyn K.

Howard, Sara Marie

Irwin, Bradley

Keeney, Lindsey

Korthuis, David Connary

*Lawson, Skyler

Lee, Brooke Lynn

McClain, Kaitlin L.

McIntire, Nyrobi Constance

Moorman, Alexander Joseph

Moorman, Austin Lee

Peek, Darien Lawrence

*Rupalo, Marissa Kay

*Schacher, Cassidy

Scott, Leah Ann

Seals, Dylan

Seddon, Ty ThomasJarret

Sells, Elizabeth Anne

*Steinbach, Emily Jane

*Tieden, Taylor Nicole

*Valentine, Rachel Maureen

VanBlaricom, Ashtyn

*Willier, Brenton Joel

Winkel, Sydney

Witt, Bailey L.

Wood, Robert James

Zheng, Mo Han

10th grade

Barger, Alyssa Dean

Becker, Desmond Chance

Berja, Daniel John Estioko

*Boyle, Colleen Frances

Brauman, Kirsten

Bridges, Alissa Katelyn

Butler, Wesley Michael

Caylor, Emily Marie

Chapman, Melissa Lynn

Cowan, Larry Bryer

Drake, Derek Shea

Ewoldt, Wyatt Clay

Felton, Tate Rylie

Foglesong, Jennie Josephina

Grothe, Nathan David

*Heffron, Molly Katherine

Joiner, Kylee Lynn

*Kelly, Alexandra Shaye

Lawson, Taylor Lynn

*Lemen, Molli Marie

Litke, Arianna Rose

Mattly, Thomas Stephen

McCoy, Trey J.

McGill, Erissa Beth

Micetich, Taylor Michael

Moorman, Madison Dawn

Owens, Sarah Beth

Sands, Sabrina Jo

*Sharp, Kathryn Michelle

Sheets, Chad Lee

*Stewart, Ty Austin

Sweet, Brady Michel

*Talbot, Haven Keely

Thamke, Breanna Kay

Watts, Sydnee Allyson

White, Mikala Ann

Wolver, Hannah Nicole

Wray, Emily Jo

9th grade

Bailey, Erika Elizabeth

Ballanger, Courtney Mae

Bauer, Makayla Ann

*Beck, Schyler

*Belloma, Colton John

Bennett, Braedyn Chase

Cash, Jacob Chance

Claver, Makayla Marie

*Cope, Sarah M.

*Cunningham, Talia Lynn

*Glosser, Amory Regan

Gonnerman, Karson Brett

Hall, Evan Thomas

Hedgecock, Lexy Ann

*Hill, Thaddeus Russell

Housh, Caylea Margaret

Jackson, Bailey M.

Jewett, Tayler Nicole

Johnson, Tiffany S.

Kauffman, Peyton

Kauzlarich, Brett E.

*Kelly, Grant Taylor

*Lechtenberg, Braden Ross

Maddy, Hunter Andrew

Maxwell, Tori

Mitchell, Nickolas Daniel

Ranes, Lexi Jo

*Riggall, Alexis Dane

Rogers, Caitlin Marie

*Rosenberg, John Robert

Rupalo, Malinda Sue

Sales, Cailyn Lexus

Sebolt, Libby M.

Shondel, Danielle

Smaniotto, Colton J.R.

Swarts, Tanner Michael

*Zintz, Joseph Wayne